<< terug naar overzicht
KOKOS Cheesecake met frambozen
Wie had er gedacht dat je ook een lijn vriendelijke cheesecake kan maken? Ik experimenteerde een beetje met de obligatoire koekjesbodem en kwam tot een heerlijk resultaat, je zal verwondert zijn wat je allemaal met een banaan kan doen. De cheesecake vulling kleurt een beetje donker van de kokosbloesemsuiker, je kan die eventueel vervangen door stevia of tagatesse.

1 taart (6 porties)
1 uur + opstijven
Bodem:
– 100 g havervlokken
– 50 g geraspte kokos
– 100 g amandelmeel
– 1 el honing
– 1 kleine banaan
– 2 el kokosolie
Vulling:
– 3 eieren
– 250 g ricotta
– 500 g magere platte kaas
– 50 g maïzena
– 1 el vanille-essence
– 50 g kokosbloesemsuiker
– 2 el erytritol
– 100 ml kokosroom
Bereiding:
1/ Verwarm de oven voor op 175°C.
2/ Meng de havervlokken met het amandelmeel en kokosrasp. Mix de banaan met de honing en de gesmolten kokosolie. Meng met de droge ingrediënten tot een kruimelig deeg.
3/ Bekleed een springvorm met bakpapier en verdeel het deeg over de bodem. Druk aan met de bolle kant van een eetlepel en bak 10 minuten in de voorverwarmde oven.
4/ Maak ondertussen de vulling. Roer in een blender de ricotta met de platte kaas los. Voeg er één voor één de eieren aan toe, dan de maïzena, vanille, kokosbloesemsuiker, erytritol en de kokosroom.
5/ Vul de afgekoelde havermoutbodem met de kaasvulling. Strooi er de frambozen over en bak gedurende 45-50 minuten verder in de oven. Laat in de koelkast afkoelen, liefst enkele uren, alvorens aan te snijden.